Faces

Bli medlem!

Sveriges Tandläkarförbund är den enda organisation som samlar alla tandläkare i Sverige. Hitta mer information och bli medlem direkt här.

LÄS MER

Kamrathjälpen

Nattsvart för en tandläkare är ändå ganska ljust

LÄS MER

Tyck till om vår webbplats!

Vad är bra? Vad kan bli bättre? Mejla webbredaktören:

linda.persson@
tandlakarforbundet.se

Läs tidningen

Kontakt

Presskontakter "Dina tänder - hela livet"

Gunilla Klingberg, ordförande Sveriges Tandläkarförbund
gunilla.klingberg@tandlakarforbundet.se
tfn 0707-800044

Lena Munck, presskontakt
lena.munck@tandlakarforbundet.se
tfn: 070-9718491

Kontaktpersoner länsvis

Dalarna
Anne Hultgren Talvilahti (barn och ungdomar)
anne.talvilahti@ltdalarna.se
tfn 0250 - 718 88

Gotland
Peter Stade, Gotland (barn och ungdomar)
peter.stade@hsf.gotland.se
tfn 0498-225377, 204363

Gävleborg
Anette West, (barn och ungdomar, vuxna, äldre)
anette.west@lg.se
tfn 070 62 83 436

Halland
Carin Wildstam, Halmstad (barn och ungdomar)
carin.wildstam@lthalland.se
tfn 035-13 16 80
mobil 0708-171079

Jämtland
Paul Ludwig, Östersund, (barn och ungdomar)
paulludwig@telia.com
tfn 063-100400

Katja Edling, Östersund (barn och ungdomar)
katja.edling@tandlakke.se
tfn 063-511819

Jönköping
Monica Nordling (äldre)
monica.nordling@lj.se
mobil 070-544 14 19

Camilla Håkansson
camilla.hakansson@lj.se

Kalmar
Kaj Holst, Kalmar (barn och ungdomar)
dr.kaj.a.holst@telia.com
tfn 0480-666 20

Kronoberg
Birgitta Sebesta, Växjö (barn och ungdomar)
birgittasebesta@hotmail.com
tfn 0470-25230

Margareta Hoflund (barn och ungdomar)
margareta.hoflund@swipnet.se
tfn 0470-24610

Skaraborg
Kristin Svanström, Folktandvården, Hjo (barn och ungdomar)
kristin.tinfors@vgregion.se

Skåne
Mi Roubert (barn, ungdomar, vuxna, äldre)
mi.roubert@skane.se
tfn 040-623 01 90
mobil 0768 871979

Ingrid Frankman, Trelleborg (barn, ungdomar, vuxna, äldre)
ingrid.frankman@ptj.se
tfn 0410 21131, mobil 070 3221131

Stockholm
Bodil Frankander, Stockholm (barn och ungdomar)
bodil.frankander@telia.com
tfn 08-654 30 45

Andreas Dahlander (barn och ungdomar)
andreas.dahlander@ftv.sll.se
mobil 070-4384514.

Södermanland
Fredrik Rundgren (barn och ungdomar)
boel.jansson@ftv.dll.se
tfn 0155-245966

Uppsala
Pia Gabre, Uppsala (barn och ungdomar)
pia.gabre@lul.se
tfn 018-611 64 89

Caroline Nordquist Orsucci, Uppsala (barn och ungdomar)
caroline.orsucci@lnctv.com
tfn 070-5558453

Värmland
Pia Borgenstedt, Karlstad (barn och ungdomar)
pia.borgenstedt@liv.se
tfn 054/619462 alt 070 2058598

Västerbotten
Christina Stecksén-Blicks, Umeå (barn och ungdomar)
christina.stecksen.blicks@vll.se
tfn 090 - 785 62 35

Susanne Koistinen, Robertsfors (barn och ungdomar)
folktandvarden.robertsfors@vll.se

Pia Strömberg, Robertsfors (barn och ungdomar)
folktandvarden.robertsfors@vll.se
tfn 0934-55340

Västmanland
Johan Malmin, Folktandvården, Skinnskatteberg (barn och ungdomar)
johan.mallmin@ltvastmanland.se
tfn 021-176680

Västra Götaland
Anita Alm, Skövde (barn och ungdomar)
anita.alm@vgregion.se
mobil 073-061 50 22

Ann Liljedahl, Orust-Tjörn (barn och ungdomar)
ann.liljedahl@vgregion.se
tfn 0304-600250

Annica Winberg, Lysekil (barn och ungdomar)
annica.winberg@vgregion.se
tfn 0523 -182 10

Claes Henriksson, Kungälv (barn och ungdomar)
claes.foto@telia.com
tfn 0303-127 80

Sveriges Tandläkarförbund, Svenska Tandläkare-Sällskapet | Box 1217 111 82 Stockholm | Besök: Österlånggatan 43 | telefon 08-666 15 00 | kansli@tandlakarforbundet.se
Sitemap | Om cookies och säkerhet | Copyright © Sveriges Tandläkarförbund Citera oss gärna men glöm inte att ange källan.

Logga in

Om du är medlem eller har ett användarkonto loggar du in här. Ange personnr i formatet ÅÅMMDDXXXX, alltså utan bindestreck.

Har du glömt ditt lösenord?

Om medlemsskapet

lock Sidor med denna symbol kan endast läsas av medlemmar.

Ännu inte medlem? Läs mer om fördelarna med ett medlemskap i Tandläkarförbundet här.

close

Log in as subscriber

If you are a subscriber, you can log in with your subscription number.

Got a membership?

About

Swedish Dental Journal is the scientific journal of the Swedish Dental Association and the Swedish Dental Society. It is published 4 times a year to promote practice, education and research within odontology.

close